Dvojzápas s Ostravou s plným počtem bodů!

9. února 2023

V zápase nadstavbové soutěže Play out České parahokejové ligy se do bojů o páté místo utkali týmy z Moravskoslezského kraje Flamingos Ostrava a Parahokej Havířov. V obou utkáních zvítězil slezský tým Havířů a to 2:1 a 6:2. Havířov se tak utká v boji o páté místo s týmem Pardubic.

První utkání Play out o umístění v soutěži se hrálo na ledu Ostravy, v Ostravar aréně, ve Vítkovicích. Úvodní branku utkání vstřelil domácí Hečko v minutě páté. Havířovu se podařilo před první přestávkou srovnat  na 1:1 , Lauenstein. Poté i přes střeleckou převahu se Havířovští nedokázal prosadit a tak na rozhodující branku se čekalo až do posledních mint, kdy pět minut před koncem opět Lauenstein rozhodl na 2:1 pro Havíře.

Druhé utkání na ledu Havířova bylo opět ve znamení převahy Havířů, ale prosadit se jim podařilo až ve druhé třetině při přesilovce, kdy se ve 24 minutě dvakrát trefili (Fojtík, Lauenstein ) 2:0 a poté ještě gólem do "kabiny" navýšili skóre na 3:0 před závěrečnou třetinou. Na začátku třetí třetiny Ostravský Hečko vstřelil dvě rychlé branky a zápas získal na dramatičnosti za stavu 3:2. Poté však byl Hečko vážně zraněn po střetu s Fojtíkem a musel do nemocnice. Havířov bez vyloučeného Fojtíka dohrával v oslabení, ale i přesto přidal další branky (Lauenstein a 2x Forgo ) a upravili skóre na konečných 6:2.

Tyto zápasy rozhodly o tom kdo se "popasuje" o páté místo s týmem Auto Inn Pardubice který postoupil přes Motor České Budějovice. Další zápas náš tým sehraje 3. března.

Autor: Erik Fojtík
Přehled starších článků | Autor: Parahokej Havířov | Počet přečtení: 316x