Mustangové vyloupili Havířov

7. března 2023

V prvním utkání o konečné umístění se střetli Mustangové s Havířovem. Hosté se ve druhé třetině dostali do vedení, které se Havířovští jen marně snažili dorovnat. Pardubice zvítězili 3:1 a na domácím ledě mohou získat konečné páté místo v lize.

Úvodní perioda příliš vzrušení nenabídla. Pardubičtí měli šanci skórovat v přesilovce, ale kotouč za Lepáčkova záda nepropasírovali. Bezbranková patnáctiminutovka tak jen namlsala diváky k dalšímu představení.

Ve druhé části začali Východočeši úřadovat. Nejprve po dobré spolupráci s Michalcem skóroval kapitán Pavel Kubeš. Chvíli poté sice šli Mustangové do oslabení, ale Havířovští vyrovnat nedokázali. Když nedáš, dostaneš. Toto hokejové pravidlo platilo i ve 25. minutě, kdy se po přihrávce Kubeše prosadil Petr Kolek. Hosté si tak po půl hodině hry vybojovali dvoubrankový náskok.

Chvíli po úvodním buly závěrečné periody se znovu osvědčila spolupráce Kolka s Pavlem Kubešem, ale tentokrát si své role prohodili. Naděje pro domácí však ještě nezemřela, ve 38. minutě zvládl Erik Fojtík snížit a Havířov tak stále živil šance na vyrovnání. Gólman Boček ale zvýšil své úsilí a za svá záda již žádnou střelu nepustil. Pardubičtí se tak radují a páté místo mohou získat za dva týdny na domácím ledě.

Branky a nahrávky: 38. Fojtík (Lepáček) – 20. Kubeš (Michalec), 25. Kolek (Kubeš), 33. Kubeš (Kolek)

Parahokej Havířov z.s.: E. Lepáček (I. Loska) — A. Rauš, P. Kudrna, R. Staněk, E. Fojtík — L. Sobotková, M. Keller, M. Stiborský, M. Rábik, L. Prostředník, T. Mlčák, J. Forgo
Trenér: Richard Strnadel

SHK Mustangové AUTO IN: P. Boček — T. Kvoch, P. Kubeš, P. Doležal — P. Neuman, P. Kolek, M. Šurc, M. Tereska, J. Raška, M. Michalec, V. Buhr, L. Kořínek, K. Chudomský, D. Votruba
Trenér: Michal Tereska

Autor reportáže: Štěpán Navrátil