Po bitvě na Moravském poli, zůstava Studénka ve hře o finále

14. prosince 2019

HC Sledge Studénka - SHK LAPP Zlín 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Lisov (Panfilov), 20. Panfilov (Kalegaris), 24. Kalegaris (Panfilov), 43. Panfilov (Lisov), 45. Kalegaris – 7. Korman (Hábl Z.), 28. Joppa (Ferenčík)

HC Sledge Studénka: Lepáček – Hečko, Kudela V., Fojtík – Panfilov, Lisov, Kelegaris, Kudrna, Severin

SHK LAPP Zlín: Matoušek – Julina, Mach, Ferenčík, Hábl – Stodůlka, Rauš, Zdražil, Joppa, Turic, Hábl, Panák, Šafařík, Korman

Rozhodčí: Janda L. , Moravec

Diváci: 123

Hosté nastoupili do utkání bez svého prvního centra Ligdy. Domácí naopak i s tradiční trojicí ruských borců a ti měli hned v úvodu gólové šance. Panfilov však minul branku a Lisov trefil tyč.

Skóre se tak měnilo až v 7. minutě na druhé straně. Pěknou kombinaci totiž předvedli Hábl s Kormanem a David Korman z blízka po ledě překonal Lepáčka – 0:1. Domácí srovnali v minutě 12. Střelecky aktivní Dimitrij Lisov na modré převzal dlouhý pas do jízdy a prudkou střelou pod víko vyrovnal na 1:1. Na konci třetiny hráli Zlínští přesilovku, ale gól už nepadl žádný.

Druhá třetina začala náporem domácích, kteří za to byli i po zásluze odměněni. V 19. minutě Sergej Panfilov dostal puk z rohu pásma před branku přesně na svou hokejku a střelou nad Matouškovo rameno poslal domácí poprvé do vedení – 2:1. Pak byla optická převaha zase na hostujících hráčích, ale téměř z ničeho nic přišla šance a gól Studénky. Sandro Kalegaris dostal puk před branku a střelou po ledě překonal se štěstím Matouška. Puk se totiž jen tak tak doklouzal za čáru – 3:1. Chvíli poté trefil Lisov spojnici břevna a tyče zlínské branky, ale gól padl na druhé straně. V přesilovce Zlína domácí zaváhali na své modré, hosté jim sebrali puk, Martin Joppa si najel mezi kruhy a milimetrově přesnou střelou od horní tyčky překonal Lepáčka – 3:2. V poslední minutě třetiny ještě mohl v přesilovce zvýšit Panfilov, ale minul branku.

Naopak srovnat mohl na začátku třetí třetiny Julina, ale nedokázal dostat puk do odkryté branky! Nejprve minul a pak mu v tom zabránil mrštný Lepáček. Na druhé straně vzápětí skvěle Matoušek vychytal Lisovovu střelu do šibenice! Pak to byl dlouho boj bez větších šancí. Další šance hostů na srovnání přišla ve 42. minutě. Už to vypadalo, že domácí mají puk pod kontrolou, ale na vlastní modré jej ztratili a byla z toho megašance Joppy. Puk se však odrazil od tyčky a zůstal stát na brankové čáře, odkud jej Lepáček uklidil do bezpečí. A tak opět udeřilo na druhé straně. V situaci 4 na 4 Sergej Panfilov dostal přesnou dlouhou křížnou přihrávku a zblízka poslal puk pod přesunujícím se Matouškem – 4:2. V závěru to hosté zkusili bez brankáře, ale inkasovali do prázdné branky. Sandro Kalegaris, který naskočil z trestné lavice, přebruslil soupeře a zvýšil na konečných 5:2.

Výhra Studénky znamená srovnání série na 1:1. Třetí semifinále se odehraje v neděli ráno (7:45) opět na havířovském ledě.

Tomáš Mlčák (Studénka): Mě se utkání hodnotí pozitivně, už jen proto, že jsme museli vyhrát a vyhráli jsme. Klukům musím poděkovat za perfektní výkon, byly to nervy. Jinak zápas byl vyrovnaný a štěstí se přiklonilo na naší stranu. Byl to parádní boj, stav je 1:1 a zítra si to rozdáme o postup do finále.

Tomáš Sedláček (Zlín): Zápas to byl vyrovnaný, byť skóre je 5:2. Šance byly na obou stranách. Nám chybělo trochu štěstíčka, chodilo to kolem tyčky, zůstalo to na brankové čáře. Pak jsme udělali chybu, kterou soupeř potrestal a odskočil nám. Na konci jsme zkusili hru bez brankáře a zdramatizovat to, ale dostali jsme do prázdné brány. Myslím, že to bylo velmi dobré utkání, uvidíme zítra, kdy se série rozhodne.

ZÁZNAM CELÉHO UTKÁNÍ: youtu.be/8WKbAZIbov0