Studénka to po roce zkusí ve finále podruhé!

14. prosince 2019

HC Sledge Studénka - SHK LAPP Zlín 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kalegaris (Lisov, Panfilov), 15. Lisov (Kalegaris, Panfilov), 17. Panfilov (Lisov), 21. Panfilov (Lisov, Severin) – 44. Julina (Joppa)

HC Sledge Studénka: Kudela M. – Kudela V., Fojtík – Panfilov, Lisov, Kelegaris, Kudrna, Prostředník, Loska, Severin

SHK LAPP Zlín: Matoušek – Julina, Mach, Ferenčík, Hábl Z. – Stodůlka, Rauš, Zdražil, Joppa, Turic, Hábl D., Panák, Šafařík, Korman

Rozhodčí: Rapák, Hladík

Diváci: 123

Úvod zápasu patřil v havířovské Gascontrol Aréně aktivnějším hostům, kteří ale svou aktivitu gólově nezúročili. Naopak na začátku 8. minuty zapomněli na svá zadní vrátka, domácí se dostali dva sami do nájezdu na Matouška a Sandro Kalegaris střelou do poloodkryté branky otevřel skóre zápasu. O minutu později přišla ke slovu opět nebezpečná spolupráce Lisov -Kalegaris, ale tentokrát Matoušek u své pravé tyče puk výtečně zachytil. Domácí se však nakonec druhé branky ještě do přestávky dočkali. Dimitrij Lisov po rychlé akci z levého kruhu prostřelil po ledě Matouška a bylo to 2:0.

Na začátku druhé třetiny se domácí na chvíli usadili v útočném pásmu, zakombinovali a byla z toho jejich třetí branka. Sergej Panfilov dostal od levého mantinelu přihrávku do mezikruží a přesnou střelou k tyči zvýšil na 3:0. Ve 21. minutě si Zlín opět nepohlídal zadní vrátka, vznikla z toho situace 2 na nikoho a z ní čtvrtý gól Studénky. Sergej Panfilov jel sám na Matouška a střelou po ledě upravil na 4:0. Od tohoto momentu měli domácí jednoznačně navrch a dá se říct, že zápas kontrolovali.

Ve třetí třetině mohli ještě své vedení navýšit, ale parádní ťukes Kalegarise s Lisovem skončil na tyči! Naopak, dvě minuty před koncem se Zlínští dočkali branky, když využili svou přesilovku. Pavel Julina, po skvělé přihrávce Joppy, z hranice brankoviště zametl puk za Kudelu a uzavřel skóre na konečných 4:1.

Výhra v semifinále 2:1 na zápasy posouvá Studénku do finále proti Pardubicím, Zlín bude hrát s K.Vary o bronz.

Ohlasy k utkání:
Tomáš Mlčák (Studénka): Připadá mi to jako zrcadlo loňského finále, jen tentokrát jsme my první zápas prohráli a pak dva vyhráli. To je samozřejmě super. Co se týče dnešního zápasu, tak prvních 5 minut bylo hrozných, tam kdyby padl jeden dva góly Zlína, tak to mohlo dopadnout všelijak. Myslím, že Zlín nechal včera na ledě všechno a dneska po tom úvodu už mu trošku došly síly. Za výhru a postup do finále jsem moc rád, máme minimálně stříbro a uděláme všechno proto, aby se proměnilo ve zlato.

Tomáš Sedláček (Zlín): Zápas byl v mnohém podobný včerejšímu. Myslím, že první třetinu jsme měli více ze hry, měli jsme tam nějaké šance, ale ty jsme neproměnili, naopak soupeř potrestal naše chyby. Ve druhé třetině jsme s tím chtěli něco udělat, bohužel jsme hned z kraje dostali celkem laciný gól a pak už jsme se těžko zvedali. Soupeř si hrál, co potřeboval, má zkušené hráče, my jsme se sice snažili, ale už to nešlo.

ZÁZNAM CELÉHO UTKÁNÍ: youtu.be/qCzXyTnPwE0