Těsná výhra nad dobře hrajícím Zlínem

10. ledna 2022

V závěrečných bojích základní části ligové soutěže se na ledě Havířova představil, jeden z favoritů českého parahokeje, Zlín. I přesto, že domácí byli v nejsilnější sestavě, tzn. s "křídly Sovětů", dokázali porazit Zlín o jedinou branku 4:3. Hned po úvodnim vhození, neudržel kotouč na modré Hábl, toho využil Lisov, který překonal Zlínského Matouška, 1:0. Hra se většinou odehrávala v pásmu Zlína, ale v jedenácté minutě zatáhl Palát puk za bránu Havířovských, kde ho předal Háblovi, který ho zasunul k tyčce a srovnal, 1:1. O minutu později domácí Hečko po asistenci Bařáka, zvýšil na 2:1.  V úvodu druhé třetiny rameno na rameno, Joppa, přetlačil Severina a blafákem srovnal na 2:2. Vytrvalý tlak Havířovských, skóre druhé třetiny nezměnil. Na rozhodnutí se tedy čekalo do třetí třetiny. Závěrečná třetina byla sice v režii "druzjej" nicméně Zlín se nevzdával a obrana Havířova nebyla úplně bezchybná. Skóre se změnilo ve prospěch domácích ve 36 min. z hokejky Volkova a v následující minutě navýšil Lisov na 4:2. V závěrečných minutách při vhazování v třetině domácích Zlínští snížili na 4:3 a domácí měli důvod se o výsledek obávat! Zlín ovšem po defenzivní hře brankáře nestáhl a tak umožnil výhru Havířů. Zápas, který měl být plně v režii Havířova a jeho zkušených posil se nakonec měnil v drama díky dobře hrajícím Zlínským. Tento výsledek Havířov poslal do bojů o první příčku Superfinále proti SKV Karlovy Vary.  To proběhne ve Zlíně 29.1. a rozhodne o umístění všech týmů soutěže.

Branky a nahrávky: 1. Lisov, 12. Hečko (Bařák), 36. Popov (Hečko, Lisov), 37. Lisov (Popov) – 11. Hábl (Palát), 16. Joppa (Hábl), 43. Ligda (Hábl)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček – Zikmund, Záluský, Kudela, Kudrna, Fojtík – Volkov, Popov, Lisov, Bařák, Hečko, Severin, Mlčák.
Trenér: Petr Kudrna

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Mach, Ferenčík, Hábl . Stodůlka, Zdražil, Joppa, Turic, Hábl, Panák, Palát, Zubek, Korman.

Rozhodčí: Mareček, Monski

Autor: Erik Fojtík
Přehled starších článků | Autor: Parahokej Havířov | Počet přečtení: 652x