Za stavu 1-1 na zápasy, kontumace ve prospěch Havířů

26. března 2023

Havířovští vyrazili po prohraném domácím zápasu o páté místo na led Auto Inn Mustang Pardubice. V odvetném zápasu, za pomoci ruských hráčů Lisova a Severina ,zvítězili 2:0 a srovnali stav série na 1:1. 

I přestože měli Havíři ve svých řadách zkušené hráče (Lisova, Severina, Lauensteina, Lepáčka) nebyla znát výrazná převaha hostí. Pardubice i když to zkoušeli na brejky často se jim dařilo ohrozit klec Lepáčkovu. Díky rychlosti se dostali do úniku Lisov s Lauensteinem, kdy zakončil ruský kanonýr na 1-0. Do začátku druhé třetiny byl stav neměnný a další branku opět vstřelili aktéři první branky jen si vyměnili role, Lisov přihrál ,Lauenstein  zakončil na 2:0. Pardubičtí měli šance na srnížení a možná i ke srovnání stavu, a to díky špatné produktivitě Havířovských, ale skóre se do závěru utkání nezměnilo. 

Tímto výsledkem Havíři srovnali sérii na 1:1 a rozhodnout měl třetí zápas o den později. K tomu nedošlo neboť po zápase nám trenér Těreška oznámil, že z morálních důvodů nenastoupí, poněvadž jsou v našem týmu Rusové, hráči že země agresora. Nedokážu pochopit, proč to své "morální" zdůvodnění nepoužili před sobotním zápasem. 

Touto nemilou tečkou byla ukončena sezona České parahokejové ligy 2022-23 , ve které po kontumaci Pardubic získal Havířov páté místo. 

Autor: Erik Fojtík
Přehled starších článků | Autor: Parahokej Havířov | Počet přečtení: 221x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Parahokej Havířov z.s.
Registrační číslo u ČSLH: 27000

Sídlo:  Generála Svobody 265/13, 736 01 Havířov-Šumbark
IČO: 22678760

Předseda: Mgr. Tomáš Mlčák 
Tel.: +420 732 830 840
E-mail: parahavirov@seznam.cz
www.havirovparahokej.cz
 

Další informace