Obrat v závěru poslal Pardubice do finále

24. února 2024

Havíři totálně selhali v zápase o postup do finále ,když v závěrečné třetině za stavu  4:2 pro Havířov ,úplně "odešli" a Pardubice zápas obrátili na 4:6 ve svůj prospěch!
Úvod zápasu přitom naznačoval převahu Havířova ,kterou potvrdil v 10 minutě Oiseth ,0:1. Pardubický Herring srovnal golem do "šatny", 1:1.
Druhá třetina byla úspěšnější pro Havířov ,když vstřelili další dvě branky a domácí pouze jednu a tak před závěrečnou třetinou Havíři drželi otěže zápasu ve svých rukou výsledkem 3:2.
V úvodu třetí části hry navýšil vedení Havířů Kalegaris na 4:2 a to ukonejšilo Havíře a zároveň je připravilo o výhru. Protože Pardubice své zbraně nesložili a začali přebírat tempo hry. V minutě 38 snížil náskok Havířova Herring na jediný gól, 4:3. V závěrečných třech minutách 42,43 a 44 minuté Mustangové obrátili zápas a zahanbili Havířov závěrečným obratem 6:4.
Tento zápas opět ukázal krizi v týmu Havířů ,kteří prohrávají zápasy díky slabé produktivitě v proměňování šancí.
Pardubice díky výhře postoupili do finále ,kde se utkají s Karlovými Vary. Hvířov si zahraje o bronz s týmem z Olomouce.