Jak jsme začínali ve Studénce

25. června 2020

Nekonečné čtyři sezóny Česká sledge hokejová liga čekala na další tým, který by rozšířil její řady a tím přispěl ke zkvalitnění a atraktivnosti fenoménu jménem Sledge hokej.

V uplynulém roce 2008 se na stole Ministerstva vnitra objevily stanovy se žádostí o registraci nového občanského sdružení s názvem Sledge hokejový klub Panthers Havířov. Na první pohled by se zdálo, že městský stadion v Havířově zažije nápor příznivců Sledge hokeje, ulice začnou brázdit vozíčky tělesně postižených občanů a stránky městských novin začnou plnit články o ušlechtilém gestu městských zastupitelů v podobě podpory tělesně hendikepovaných spoluobčanů. Bohužel, místní radní raději přispěli mnohamiliónovou dotací na městský psí útulek než aby podpořili ušlechtilou myšlenku, kterou v sobě skrývá Sledge hokej. Tím byl pohřeb Havířovského Sledge hokeje dokonán.

Vše již směřovalo k tomu, že i nadcházející sezóna se odehraje v počtu šesti týmů. Osud tomu však chtěl a na uplynulém Mistrovství světa konaném v Ostravě se sešli zástupci tehdy ještě Havířovských Panterů s prezidentem Sportovních areálů Studénka. Slovo dalo slovo a v myslích Sledge hokejových patriotů začala klíčit myšlenka na znovuzrození. Věci nabraly rychlý spád a začaly velké přípravy na zbudování nového týmu, tentokrát však s podporou města Studénky, jejichž zastupitelům není osud tělesně postižených občanům lhostejný.

Zakládající členy čekala nelehká práce. Času bylo málo a úkolů strašná spousta. Změnit, zaregistrovat, hledat, jednat, psát, telefonovat… Úmorná práce, úsilí a trpělivost několika nadšenců však přinesla kýžené ovoce a sezóna 2009/2010 zažije to, co již léta nepoznala – nový přírůstek.

Česká Sledge hokejová liga znovu světu ukáže, že je nejkvalitnější na světě a jako taková nemá ve světě konkurenci. A my věříme, že náš tým HC Studénka SLEDGE, nebude v budoucnu jen dekorativní vložkou naší ligy, nýbrž platný a konkurence schopný soupeř našich již zkušených matadorů.

Autor: Bc. Tomáš Mlčák
 

SEZÓNA 2009/2010 - naše první sezóna ve Studénce


První sezóna pro nově vzniklý tým ze Studénky byla sbíráním cenných zkušeností, i za cenu někdy vysokých gólových přídělů. Nicméně ani první zkušenost s K.Vary 1:11, nám nevzala chuť dále hrát a sparťanskému Vápenkovi jsme dali tři branky, i když jsme jich osm dostali.

Foto: HC KES Studénka 2009/2010

Poprvé vyjíždíme na ledy soupeřů v Kolíně a Č.Budějovicích, není to úspěšný výjezd. 9:4 s Kolínem a 2:0 s Budějovicemi, ale cestou zpět, řešíme zápasy a "v čom" se zlepšit.

V domácím prostředí se nám nedařilo ani proti silnému Zlínu, i když přišla slušná divácká návštěva, Studénka hladce podlehla 1:5. Další domácí zápas byl už ve znamení bodů, podařilo se nám porazit tým z Olomouce 5:2, což jsme řádně oslavili... o čemž by mohli vyprávět i zaměstnanci ČD z Rožnova a Val. Meziříčí
 
První vyhrání z kapsy vyhání... v listopadových zápasech jsme s torzem týmu dostali nadílku v Chebu od karlovarských Sharks 15:1 a na Spartě i přes podporu M.Holaně 10:0.

V závěru sezóny se naše výsledky zlepšovaly a mnoho nechybělo a uhráli jsme remízu s Kolínem, těsně jsme prohráli 2:3. Poté co jsme předvedli hezký výkon s Kolínem jsme si věřili na Č.Budějovice, ale rozhodlo proměňování šancí, kde byly budějovičtí úspěšnější 1:3.

Na závěr sezóny jsme podali slušný výkon ve Zlíně, ale vyloučení Fojtíka na deset minut, za stavu 2:3 rozhodlo zápas, který skončil 2:6. O to víc tato prohra zamrzela, neboť byl Fojtík vyloučen za nesportovní chování, což by se veteránům tohoto sportu nemělo stávat.

Mladý tým ze Studénky si ve své premiérové sezóně stanovil jediný cíl, neskončit poslední v tabulce. To se mu nepovedlo, poněvadž se počet týmů zredukoval na 6, po odstoupení Olomouce a Studénka obsadila 6 místo.


Určitě to ale bude v další sezóně, i díky příznivým podmínkám, lepší a všichni hráči tomu věří a dělají pro to maximum.


 
Přehled starších článků | Počet přečtení: 1675x


Další informace

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Parahokej Havířov z.s.
Registrační číslo u ČSLH: 27000

Sídlo:  Generála Svobody 265/13, 736 01 Havířov-Šumbark
IČO: 22678760

Předseda: Mgr. Tomáš Mlčák 
Tel.: +420 732 830 840
E-mail: parahavirov@seznam.cz
www.havirovparahokej.cz
 

Další informace