Druhé utkání o bronz v režii Haviřů

23. března 2024

V odvetném utkání Play off o třetí příčku Havíři přestříleli Olomouc 6:2 a srovnali stav série na 1:1.
Olomouc, která přijela v plném počtu  se snažila od úvodu ze všech sil, ale Havířov posílen o "krajánky" dominoval už od začátku. V první třetině ale branka nepadla.
V minutě osmnácté padla první branka a to do sítě Havířova,0:1. Domácím  se sice  dařilo díky rychlosti Lauensteina a Kalegarise ostřelovat olomouckou bránu, ale bez úspěchu. Srovnání  přišlo  ve 23 minutě z hole Forga. 1:1.
Do konce třetiny Havíři  ještě  dvakrát skórovali, (Oiserh a Kuhli-Lauenstein) a před přestávkou  domácí  vedli 3:1.
V úvodu třetí  třetiny  už  hosté z Olomouce  tak často Lepáčka neohrožovali, protože únava na nich byla znát. Ku navýšení skóre domácích  došlo ve 41 a 42 minutě, kdy skórovali  Fojtík a Oiseth,5:1. Olomouc poté snížila na 5:2 (Žižlavský), ale osm sekund  před koncem  dorazil  Olomouc domácí  Kalegaris na konečných 6:2.
Tímto zápasem Havířov srovnal sérii Play off hranou na dva vítězné  zápasy na 1:1. Další, třetí zápas, hraný o den později měl rozhodnout o držiteli bronzu.