Na závěr soutěže dramatický zápas ve Zlině

23. ledna 2024

Poslední zápas základní části parahokejové ligy odehráli hráči Havířova s SHK Zlín. Utkání bylo dramatické až do závěrečných minut, kdy  Havíři vsítili dvě rychlé branky a zpečetili skóre na 2:5 pro hostující tým.
I když do utkání s valašským celkem nastupoval Havířov v roli favorita, nebylo to v úvodu příliš znát. Zlín si na úvod vytvořil několik šancí a jako první skóroval Turic, který doklepl do brány ,1:0. O dvě minuty později však hosté srovnali na 1:1 a do konce třetiny se ujali vedení gólem Oisetha na 1:2.
Ve druhé třetině byli Havíři aktivnějším týmem, což  se projevilo brankou Bakkeho, 1:3. Zlín měl několik slibných šancí , ale nedokázal dostat puk do Loskovi klece.
Poslední  část hry se zdramatizovala v 39 minutě po gólu Ligdy, čímž se Zlín dostal do hry rozdílem jediné branky, 2:3.  Slezský celek si vítězství nechtěl nechat vzít, což stvrdil dvěma brankami v minutě  43, Kuhli-Lauenstein 2:4 a Bakke 2:5. Zlínský celek předvedl sympatický výkon proti Havířovu, který se natrápil na vítězství stejně jako v předešlém zápase proti Olomouci.
V ligové tabulce si Havířov zajistil třetí místo se stejným počtem bodů jako Pardubice, které jsou díky vzájemnému zápasu na druhé příčce za Karlovými Vary. Posledním  postupujícím do Play off je Olomouc ze čtvrté pozice.