Premiéra parahokeje v Říčanech Havířům vyšla

9. ledna 2022

Dohrávka zápasu, jež se sice měl původně hrát v Havířově, ale Sparta jej z důvodu "marodky" zrušila, se odehrála  v Říčanech a v neobvyklém dnu, v pátek. Parahokej Havířov se představil v nejsilnější sestavě, s ruskou legií a Lepáčkem v bráně. Není tedy divu, že zvítězili 7:1! Zápas byl plně v režii hostů z Havířova, kteří vytvářeli trvalý tlak na Sparťany, kteří měli jen jednoho hráče na střídání! První branku vstřelil až v desáté minutě Volkov, 1:0.To bylo vše v první třetině! Překvapením bylo, že Sparta v úvodu druhé třetiny srovnala z hole  Z. Krupičky. Chvíli poté, ale Havířov navýšil na 2:1 z hole Liisova. Do konce druhé třetiny se prosadili ještě Lisov, 3:1 a Volkov 4:1. Třetí třetina už byla plně v otěžích Havířova a unavená Sparta se ztěžka osvobozovala vyhazovaním do středního pásma nebo na zakázané uvolnění. Havířov své skóre navýšil ještě o tři branky a Spartu porazil 7:1. Pravdou rychlosti, prosazovali hlavně zkušení ruští hráči, díky své rychlostí, ale Hečko se jim skvěle vyrovnával a na spoustě golů měl asistence. První asistenci na gól si připsal Bařák a gólem se zapsal i zkušený Mlčák.

Branky a nahrávky: 10. Volkov, 16. Lisov (Hečko), 27. Lisov, 27. Volkov (Hečko), 36. Mlčák (Severin), 42. Lisov (Fojtík), 44. Lisov (Fojtík) – 15. Krupička (Raul, Ohar)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček – Zikmund, Záluský, Kudrna (C), Fojtík, Volkov, Popov, Lisov, Bařák, Hečko, Severin, Mlčák
Trenér: Petr Kudrna

Sparta para hokej: Matoušek, Vápenka – Zapletal, Raul, Ohar, J. Krupička (C), Bečvář, Novotný, Frolík, Jirsa, Kapko, Z. Krupička
Trenér: Jakub Novotný

Rozhodčí: Noga, Tomeček

Autor: Erik Fojtík

Přehled starších článků | Autor: Parahokej Havířov | Počet přečtení: 673x